Edukacja

EDUKACJA jest jednym z najważniejszych elementów misji muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Edukacja jest dla nas ROZMOWĄ – z historią, zabytkiem, przekazem muzealnym, architekturą, ale także dialogiem pomiędzy gośćmi i pracownikami muzeum. Prowadząc dialog szanujemy naszego Rozmówcę, jego indywidualne doświadczenie, oczekiwania i potrzeby – dlatego nasza oferta jest zróżnicowana i skierowana do rozmaitych grup.

Zrobimy wszystko, aby rozmowa była ciekawa i poruszająca: nie będziemy unikali trudnych tematów i ważnych pytań, co nie jest dla nas sprzeczne z poczuciem humoru. Jakie programy edukacyjne realizujemy w Muzeum Józefa Piłsudskiego?


ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ

Działalność edukacyjną dla szkół rozpoczęliśmy w 2011 roku. Prowadzimy warsztaty skierowane do grup na wszystkich poziomach nauczania – od przedszkola do liceum.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć stacjonarnych i online!

KLUB NAUCZYCIELA HISTORII

Klub działa od 2013 roku. Zrzesza nauczycieli historii z całej Polski oraz szkół polskich za granicą. Jego celem jest budowa środowiska otwartego na wymianę doświadczeń zawodowych i wsparcie w rozwoju własnych zainteresowań. Członkowie Klubu otrzymują materiały edukacyjne, biorą udział w corocznych spotkaniach, szkoleniach oraz konkursach.

Zapraszamy do dołączenia do naszego Klubu!


MŁODZIEŻOWA RADA MUZEUM

Młodzieżowa rada Muzeum to pierwsze w Polsce ciało doradcze muzeum, składające się z młodzieży licealnej. Rada to innowacyjna forma wychodzenia naprzeciw potrzebom odbiorcy w instytucjach kultury. Zakłada nie tylko badanie potrzeb młodzieży, ale też jej udział w procesie tworzenia oferty edukacyjnej i projektowaniu innych wydarzeń muzealnych.

Szczegóły >>


OLIMPIADA „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” im. mjr. Marka Gajewskiego jest renomowanym, ogólnopolskim projektem, służącym rozwijaniu zainteresowań historycznych wśród uczniów. Olimpiada adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział ponad trzy tysiące uczniów. Zawody rozgrywane są w trzech etapach od października do czerwca, a ich zwieńczeniem są dwuczęściowe zawody finałowe. W części pierwszej zawodów finałowych uczniowie uzyskują zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii z części pisemnej i ustnej. Drugiej części zawodów finałowych towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Finaliści uzyskują tytuł laureata Olimpiady, otrzymują cenne nagrody.

Szczegóły >>