Edukacja

EDUKACJA jest jednym z najważniejszych elementów misji muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Edukacja jest dla nas ROZMOWĄ – z historią, zabytkiem, przekazem muzealnym, architekturą, ale także dialogiem pomiędzy gośćmi i pracownikami muzeum. Prowadząc dialog szanujemy naszego Rozmówcę, jego indywidualne doświadczenie, oczekiwania i potrzeby – dlatego nasza oferta jest zróżnicowana i skierowana do rozmaitych grup.

Zrobimy wszystko, aby rozmowa była ciekawa i poruszająca: nie będziemy unikali trudnych tematów i ważnych pytań, co nie jest dla nas sprzeczne z poczuciem humoru. Jakie programy edukacyjne realizujemy w Muzeum Józefa Piłsudskiego?


ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ

Działalność edukacyjną dla szkół rozpoczęliśmy w 2011 roku. Prowadzimy warsztaty skierowane do grup na wszystkich poziomach nauczania – od przedszkola do liceum.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć stacjonarnych i online!

KLUB NAUCZYCIELA HISTORII

Klub działa od 2013 roku. Zrzesza nauczycieli historii z całej Polski oraz szkół polskich za granicą. Jego celem jest budowa środowiska otwartego na wymianę doświadczeń zawodowych i wsparcie w rozwoju własnych zainteresowań. Członkowie Klubu otrzymują materiały edukacyjne, biorą udział w corocznych spotkaniach, szkoleniach oraz konkursach.

Zapraszamy do dołączenia do naszego Klubu!


MŁODZIEŻOWA RADA MUZEUM

Młodzieżowa rada Muzeum to pierwsze w Polsce ciało doradcze muzeum, składające się z młodzieży licealnej. Rada to innowacyjna forma wychodzenia naprzeciw potrzebom odbiorcy w instytucjach kultury. Zakłada nie tylko badanie potrzeb młodzieży, ale też jej udział w procesie tworzenia oferty edukacyjnej i projektowaniu innych wydarzeń muzealnych.

Szczegóły >>


OLIMPIADA „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO”

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada przedmiotowa adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Co roku w zawodach bierze udział około 3 000 osób. Olimpiada rozgrywana jest w czterech etapach od października do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i opiekunów. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody a finaliści i laureaci zostają zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii.

Szczegóły >>