Ferie z kryptologiem | konkurs inspirowany Janem Kowalewskim

 

♦ Pssst, a wiecie, że pracy kryptologów towarzyszyły niespodziewane odkrycia i zwroty akcji? Skupienie, czujność i adaptacja do zmian to była codzienność. Wczuwając się w ten klimat… wydłużamy czas trwania konkursu dla dzieci i młodzieży! ♥ Poniżej znajdują się zaktualizowane harmonogram oraz regulamin. Pomyślnego ukończenia misji!


 

Czy słyszeliście o oficerze wywiadu wojskowego, który – choć nie walczył z bronią na froncie – przy odbieraniu w 1922 roku orderu Virtuti Militari usłyszał ponoć słowa „Za wygranie wojny, panie poruczniku”?

Zainspirowani skalą dokonań Jana Kowalewskiego i innych wybitnych kryptologów z Biura Szyfrów Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego, zapraszamy na konkurs
Ferie z kryptologiem ♣  

Co: zadania konkursowe 
Kiedy: między 15 stycznia a 04 lutego
(6 wpisów w różne dni)
Gdzie: 
⇒ wpisy (zadania) nr 1, 2 i 3 www.facebook.com/muzeumpilsudski

⇒ wpisy (zadania) nr 4, 5 i 6 www Muzeum ↔ pasek menu → Działalność → zakładka Konkursy Muzeum<lub patrz na dole podstrony, na której teraz jesteś ⇓>
Dla kogo: 
⇒ kategoria I
: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
⇒ kategoria II: wszyscy chętni.

Co trzeba zrobić: odszyfruj oryginalną depeszę z czasów wojny polsko-bolszewickiej, przechwyconą przez polski radiowywiad! Jej poszczególne fragmenty będą publikowane w sześciu wpisach na muzealnym profilu na Facebooku (pierwsze trzy) oraz stronie internetowej Muzeum (kolejne trzy; patrz poniżej ⇓). Następnie prześlij do nas na wskazany poniżej adres e-mail odszyfrowany cały tekst depeszy, podaj imię i nazwisko oraz wiek (w przypadku osoby niepełnoletniej poprosimy również o oświadczenie, więcej w regulaminie poniżej). Przewidujemy nagrody! 

Adres konkursowy: [email protected]

Termin nadsyłania odpowiedzi: 07 lutego 2024 roku (do godz. 23:59)

 

Co będziemy sprawdzać: ◊ poprawność odszyfrowania całego zadania, w tym poszczególnych fragmentów z kolejnych wpisów oraz ◊ termin nadesłania rozwiązania, w tym kolejność zgłoszeń.
Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj ⇒  Regulamin konkursu Ferie z kryptologiem_2024 


Ogłoszenie wyników:
12 lutego 2024 roku

W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką konkursu Mają Bobrowską: [email protected]

 

⇓             ⇓             ⇓


WPIS (ZADANIE) NR 4.


dostępne wkrótce | trwa nadawanie… proszę nie tracić łączności… 😉