Ferie z kulturą: Za co Marszałek kochał kino? Tworzymy własne zabawki optyczne (online)

Kiedy: 2 lutego 2022 (środa)
Godzina: 11.00
Czas trwania: 1 godzina
Miejsce: online
Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat.


Lubicie oglądać filmy animowane? To zupełnie tak samo, jak Józef Piłsudski! Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądały filmy sto lat temu, za co Marszałek kochał kino i które postaci z filmów animowanych należały do jego ulubionych – koniecznie weźcie udział w naszych warsztatach. Podczas spotkania będziecie mieli szansę dowiedzieć się czym były zabawki optyczne. Wspólnymi siłami stworzycie także własną zabawkę – obracankę, będącą prostą wersją animacji rysunkowej, bazującej na efekcie iluzji.

Do aktywnego uczestnictwa w warsztacie niezbędne będzie przygotowanie następujących materiałów:
– blok techniczny (biały lub z kolorowymi kartkami);
– nożyczki;
– igła i nici;
– flamastry/kredki;
– ołówek;
– kubek lub szklanka (do odrysowania kształtu koła).

Czeka nas wspaniała, filmowa przygoda!

Prowadząca: Agata Augustynowicz


W czasie ferii (31 stycznia – 11 lutego 2022) zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat na zajęcia on-line, realizowane za pomocą komunikatora Teams.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy (minimum dzień wcześniej) poprzez wysłanie maila na adres [email protected] z informacjami: imieniem dziecka/dzieci, jego/ich wiekiem oraz mailem na który ma zostać wysłany link do zajęć. Po zapisaniu się zostanie wysłany link do zajęć na podany adres mailowy. Prosimy o przygotowanie materiałów wskazanych w opisie zajęć.