Gaz do dechy! Tworzymy model samochodu pancernego – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Pancerny Ford z 1920 r. z wystawy stałej Muzeum oraz jego drewniany model (dwa zdjęcia)Kiedy: 14 sierpnia 2021 r. (sobota)
Godzina: 12.00, 12.45, 13.30, 14.15
Czas trwania: do 2,5 godziny
Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Zastanawiasz się jak rodzinnie można zaangażować się w obchody Święta Wojska Polskiego? Chcesz dowiedzieć się ciekawych informacji na temat działań żołnierzy sprzed 100 lat? A może marzysz o stworzeniu własnego modelu pojazdu pancernego? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi „tak”, to koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wziąć udział w warsztatach rodzinnych!

W ramach muzealnych obchodów Święta Wojska szykujemy dla rodzin specjalne warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Wspólnie będziemy odkrywać dlaczego Polacy musieli walczyć w 1920 roku i jak osiągnięcia techniki pomagały żołnierzom w tej walce. Odwiedzimy Wystawę Stałą i przyjrzymy się replice samochodu pancernego Ford FT-B, a następnie zamienimy się w konstruktorów i stworzymy własne modele pojazdów ze sklejki.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale konieczne jest pobranie darmowego biletu rodzinnego ze strony lub bezpośrednio w kasie (w ramach biletu rodzinnego mogą wejść 4 osoby, w tym minimum jedna osoba dorosła). W przypadku rodzin wielodzietnych prosimy o rezerwację większej liczby biletów, np. w przypadku 4 dzieci – dwa bilety rodzinne.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 12-15, co 45 minut zajęcia będzie rozpoczynała nowa grupa uczestników. Godziny rozpoczęcia zajęć: 12:00, 12:45, 13:30, 14:15. Uczestników prosimy o przybycie na miejsce 10 minut przed rozpoczęciem warsztatów w danej grupie. Spotykamy się przed salą edukacyjną Tokio, na poziomie -3 (tuż obok wejścia na Wystawę Stałą).

Zarezerwuj miejsce na darmowych warsztatach na stronie bilety.muzeumpilsudski.pl