„Głos Milusiński” nr 2. Zapraszamy do redagowania magazynu dla dzieci!

Zapraszamy dzieci i młodzież z klas 4-8 szkoły podstawowej do redakcji drugiego numeru magazynu „Głos Milusiński”, w którym najważniejszy głos będą miały dzieci. Zapisy trwają do 21 października 2022 r. Zajęcia są bezpłatne.

Zainspirujemy się gazetą „Gołąb Zułowski”, którą wraz ze swoim bratem Bronisławem założył trzynastoletni Józef Piłsudski. Tworzona była odręcznie dla znajomych i rodziny. Chłopcy pisali w niej o polskiej literaturze, kulturze i historii, a także o ważnych dla nich sprawach.

Tym razem spotkamy się z graficzką Magdaleną Heliasz, która na co dzień zajmuje się między innymi projektowaniem i składaniem książek, magazynów i innych publikacji. Pokaże nam, jak wygląda cały proces projektowania gazety. Młodzi redaktorzy będą mogli zaproponować wybrany rodzaj materiałów, nad którymi będziemy pracować podczas spotkań. Być może będzie to recenzja, ilustracje, wywiad, reportaż fotograficzny a może jeszcze coś innego. Następnie dzięki pomocy specjalistki wszystkie materiały złożymy w spójny 2. numer „Głosu Milusińskiego”.

Spotkania redakcyjne będą odbywać się 21 października, 4 listopada, 18 listopada, 2 grudnia 2022 roku. 2022 roku w godzinach 16:0017:45 w sali Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona do 12.

Zapoznaj się z regulaminem (pdf).

Zdjęcie pobrane z freepik.com