Głos Milusiński nr 3. Kolaż i fotograficzna opowieść – czekamy na zgłoszenia do redakcji!

Ze względu na brak chętnych projekt zostaje przeniesiony na jesień bieżącego roku.

Kiedy: na zgłoszenia czekamy do 4 maja 2023 r.
Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 16 lat.
Liczba miejsc ograniczona (grupa może liczyć do 15 osób).
Zgłoszenia na adres mailowy: [email protected]

Zapraszamy nastolatków do tworzenia kolejnego numeru młodzieżowego pisma „Głos Milusiński”. W tym roku chcemy skupić się głównie na fotografii.

Zainspirujemy się gazetą „Gołąb Zułowski”, którą wraz ze swoim bratem Bronisławem założył trzynastoletni Józef Piłsudski. Pismo tworzone było odręcznie dla znajomych i rodziny. Chłopcy pisali w niej o polskiej literaturze, kulturze i historii, a także o ważnych dla nich sprawach.

W tym roku do współpracy zaprosimy artystkę i fotografkę Antoninę Gugałę, która przeprowadzi warsztaty z tworzenia kolażu i fotograficznej opowieści. Tematem numeru oraz punktem wyjścia do twórczych działań będzie postać Aleksandry Piłsudskiej i sytuacji kobiet na początku XX wieku. Podczas spotkań będziemy korzystać z archiwalnych zdjęć z epoki i łączyć je z różnorodnymi, współczesnymi drukami. Podczas wspólnych spotkań będzie miejsce na twórczą, swobodną pracę, integrację i bliższe przyjrzenie się pozapodręcznikowej historii.

Spotkania redakcyjne będą odbywać się 10, 17 i 24 maja 2023 roku w godzinach 16.00–18.00 w sali Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.