Historie (pod)różne. Marszałka Piłsudskiego wywczasy w Egipcie (online)

Rysunek przedstawiający głowę starożytnego monumentu Sfinksa (ok. 1801 r.)

Kiedy: czwartek, 29 kwietnia 2021, godz. 18.00

Prowadzący: Damian Pisarski

Miejsce: fanpage Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na Facebooku

Długość trwania: około 60 minut

Wydarzenie niebiletowane

W tej odsłonie cyklu „Historie (pod)różne” zabierzemy Państwa na wyprawę do krainy faraonów, piramid i pustyni. Kierunek Egipt!
Dziś wystarczy wsiąść w samolot i po czterech godzinach lotu możemy cieszyć się piękną słoneczną pogodą kurortów nad Morzem Czerwonym. Wyprawa do piramid zajmuje kilka godzin, a chwili oddechu możemy zaznać dzięki klimatyzacji. A jak wyglądała podróż do kraju faraonów na początku XX wieku? Jaka drogę pokonał Józef Piłsudski, by dotrzeć do Egiptu? Kog spotkał na swojej drodze?

Porozmawiajmy zatem o wyprawie Marszałka Piłsudskiego do Egiptu, sprawdźmy, gdzie pojawia się temat Egiptu na wystawie stałej. Odkryjmy wspólnie, kim jest kobieta na pierwszej stronie wydania kairskiej gazety, w którym informowano o śmierci Józefa Piłsudskiego. Do zobaczenia w … Egipcie!

Spotkanie poprowadzi Damian Pisarski – edukator, pilot wycieczek, przewodnik i tłumacz. Do jego zainteresowań należą paleoslawistyka, egzotyczne kultury i języki oraz żydowskie dziedzictwo na ziemiach polskich. Wiedzą i doświadczeniami dzieli się z turystami na wycieczkach i podczas prowadzonych zajęć.