I kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

W pilotażowym, dwuletnim projekcie zrealizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wzięło udział 15 osób. We współpracy ze specjalistami zrealizowaliśmy projekty artystyczne. Uczestniczyliśmy w 200 godzinach warsztatów prowadzonych przez 23 ekspertów z zakresu: animacji kultury, kreatywności i nowych technologii. Nabyliśmy dzięki nim kompetencje do samodzielnego działania na rzecz społeczności lokalnej.

NASZE DZIAŁANIA

Młodzi dla muzeum – muzeum dla młodych – projekt edukacyjny.
Mój osobisty bohater – wystawa.
Happening Poruszenie.
Interwencja artystyczna – mural w Mińsku Mazowieckim.
Akcja artystyczna Wietrzenie.
Daję słowo – projekt edukacyjny, wyróżniony w ogólnopolskim konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016.

W pilotażowym projekcie uczestniczyli: Jakub Barwiński, Alicja Betlej, Szymon Jarzębski, Kamila Jurkowska, Julia Filipiak, Oliwia Glinka, Wiktoria Niemirka, Gabriela Popis, Aleksandra Radomińska, Marcin Ruta, Ela Staszel, Małgorzata Staszel, Łukasz Świątek, Dominika Wierzbicka, Julia Zawadzka i koordynatorka Monika Marciniak.

DLACZEGO MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO?

Dla mnie to jest wzór, Jego [Piłsudskiego] postawa patriotyczna, umiejętność rządzenia krajem w beznadziejnej sytuacji, wizja odbudowy. To wszystko bardzo mi imponuje.

Marcin

Moim zdaniem w każdym momencie w historii ważny jest taki człowiek-symbol, np. Piłsudski jest symbolem wyzwolenia.

Lena