III kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

inauguracja III kadencji Młodzieżowej Rady Muzeum15 kwietnia 2021 roku swoją działalność zainaugurowała III Kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum. Podczas spotkania nowe radne i radni poznali specyfikę działania Rady. Mieli także okazję poznać siebie nawzajem oraz pracowników Muzeum.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Muzeum, w tym dyrektor Robert Supeł, który uroczyście przywitał nowe radne i radnych oraz pożegnał uczestników poprzedniej kadencji. Młodzież mogła się także dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o historii naszego Muzeum – dzięki wykładowi, przygotowanemu przez Małgorzatę Basaj.

8 maja spotkaliśmy się po raz pierwszy na żywo! Podczas warsztatów integracyjnych mieliśmy okazję dowiedzieć się o sobie wielu ciekawych rzeczy, odkryliśmy swoje pasje i zainteresowania oraz wymieniliśmy się pomysłami na przyszłe działania projektowe.

Radni i radne szybko zaangażowali się w działania Muzeum. Ochoczo wspierają nas w organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Część radnych już w maju udzielała się podczas Nocy Muzeów. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady uczestniczyli także w muzealnym Dniu Dziecka. Pomoc młodzieży przy grze terenowej, jaką przygotowaliśmy z tej okazji okazała się nie do przecenienia.