Imieniny w Sulejówku – o sztuce tworzenia laurek (warsztaty rodzinne)

troje dzieci (dwoje siedzi na kolanach ojca) z kwiatami przygląda się, jak ich mama ogląda książeczkę bądź notatnik - zapewne prezent od nichKiedy: 20 marca 2022 (niedziela)
Gdzie: sala Tokio (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Najbliższe warsztaty rodzinne poświęcone będą obchodom rocznicy imienin Józefa Piłsudskiego. Podczas spotkania dowiecie się ciekawych rzeczy o tradycji tworzenia laurek. Wspólnie udamy się także na wystawę, by przyjrzeć się oryginalnym laurkom z naszych muzealnych zbiorów, które Marszałek otrzymał niegdyś w prezencie. Zastanowimy się dlaczego własnoręcznie robione prezenty są wartościowe i czy współcześnie również cieszą się takim zainteresowaniem, jak dawniej. Będziemy też działać kreatywnie! Poznamy ciekawe pomysły na tworzenie własnych, nietuzinkowych laurek.

Zajęcia realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Sprzedaż biletów zamykana jest na dwie godziny przed wydarzeniem.