Klasy 1 – 3

Nasza klasa i niepodległość
Co wydarzyło się w listopadzie 1918 roku? Kto przyczynił się do odzyskania
przez Polskę niepodległości? Dlaczego dzień 11 listopada jest świętem narodowym? Na zajęciach rozmawiamy o rocznicy tego wyjątkowego dnia oraz o różnych formach świętowania. Dowiadujemy się, gdzie można umieszczać flagę, a także skąd wzięła się tradycja przypinania kokardy narodowej na ubraniach. Interaktywne zadania online pomagają usystematyzować wiedzę uczniów o Narodowym Święcie Niepodległości.
Warsztat inspirowany książką Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”.

Mieszkańcy spod Jedenastki
Na zajęciach oglądamy film animowany o przyjaźni trójki bohaterów: Elzy, Aniceta i Tadzika. Dowiadujemy się, dlaczego ta opowieść nie jest zwykłą bajką, a podczas wspólnych działań warsztatowych sprawdzamy, jaki związek mają losy mieszkańców spod Jedenastki z historią Polski. Zabawy edukacyjne pomagają nam zrozumieć, dlaczego wolność jest tak ważna dla każdego oraz że dzięki wspólnym działaniom można przenosić góry.

Zajęcia powstały w oparciu o stronę Mieszkańcy spod jedenastki>>

Z Wojskiem Polskim za pan brat!
W trakcie zajęć uczniowie dowiadują się, dlaczego obchodzimy Święto Wojska Polskiego, jaka rocznica jest związana z tym dniem i czemu istnienie Wojska Polskiego jest tak ważne dla naszego kraju. Seria ćwiczeń i zagadek interaktywnych pozwala poznać historię związaną z dniem 15 sierpnia oraz dowiedzieć się, jakie zadania stoją przed żołnierzami w czasie wojny i w czasie pokoju.

Warsztat inspirowany książką Zofii Staneckiej „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”>>.