Klubik Debat Historycznych w Waszej szkole! (szkoły podstawowe)

Termin przysyłania zgłoszeń: 16 czerwca 2023 r.
Adres email, na który należy przysyłać zgłoszenia: [email protected]
Formularz zgłoszeniowy do pobrania (.doc)

Czy chcielibyście, żeby historia stała się dla Waszych uczniów inspiracją do pasjonujących dyskusji? Czy pragniecie umożliwić im spotkanie i rywalizację z kolegami i koleżankami z innych szkół. Czy chcielibyście założyć szkolny klub debat historycznych, otrzymując wszechstronne wsparcie szkoleniowe i merytoryczne? Nasz projekt jest stworzony specjalnie dla Was!

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza nauczycieli szkół podstawowych imienia Józefa Piłsudskiego do utworzenia Klubików Debat Historycznych. Od 2018 roku, we współpracy Muzeum ze szkołami ponadpodstawowymi z całej Polski, zostało utworzonych 56 klubów debat. W związku z popularnością programu, jego efektami oraz zadowoleniem dotychczasowych uczestników i uczestniczek, postanowiliśmy rozszerzyć działania Centrum Debat istniejącym przy Muzeum i zaprosić dziesięć szkół podstawowych do rocznego projektu debatanckiego. Do projektu mogą zgłosić się szkoły z całej Polski, a także szkoły polonijne.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Jeżeli chcesz zgłosić szkołę do projektu, wyślij skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego (.doc) wraz z pieczęcią szkoły na adres: [email protected]

Priorytet będą miały szkoły z mniejszym doświadczeniem debatanckim. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Informację o kwalifikacji do projektu wyślemy do Państwa do końca sierpnia.

Dowiedz się więcej o programie Centrum Debat Historycznych z naszej strony internetowej: Debaty historyczne – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)

Co oferujemy?

• Uczestnictwo w dwóch Turniejach Debat Historycznych (jesiennym i wiosennym).
  • Szkolenia dla opiekunów Klubów i ich członków z wykorzystania debat i argumentacji w nauczaniu historii oraz prowadzenia klubu debat, przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów.
  • Materiały pomagające w przygotowaniu się do turniejów, w tym Podręcznik debat historycznych, zeszyty do debat historycznych, filmy instruktażowe, debaty pokazowe, webinary.
  • Opiekę merytoryczną przez cały rok szkolny.
  • Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników programu

Czego oczekujemy?

• Utworzenia w szkole Klubu Debat Historycznych.
  • Organizowania przez opiekuna regularnych, cotygodniowych spotkań utworzonego Klubu od
    października do maja w roku szkolnym 2023/2024 (z wyłączeniem ferii szkolnych i okresów
    świątecznych).
  • Udostępnienia przez szkołę pomieszczenia na spotkania Klubu oraz na potrzeby dwudniowego
    szkolenia dla jego członków.
  • Przygotowania i zapewnienia uczestnictwa drużyn z utworzonego Klubu w dwóch Turniejach
    Debat Historycznych.

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować drogą mailową na adres: [email protected]

Partnerem Centrum Debat Historycznych jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.