„Kurka wodna” – warsztaty rodzinne online

Nasze Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych nie zawiesza działalności! Przenosimy się do świata wirtualnego, by tam dalej spotykać się, rozmawiać o historii i wspólnie tworzyć. Razem ze Stowarzyszeniem Robisz.to przygotowujemy propozycje warsztatów, w których możecie wziąć udział bez wychodzenia z domu.

Pierwsze spotkanie o intrygującym tytule „Kurka wodna… czyli rzecz o milusińskich zwierzakach i nietypowych prezentach” już za nami. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego marzec był wyjątkowym miesiącem dla państwa Piłsudskich i jak Marszałek świętował swoje imieniny. Jeśli jednak nie udało się Wam do nas dołączyć – nie martwcie się! Możecie ściągnąć krótką prezentację, w której znajdziecie archiwalne zdjęcia i fragment wspomnień Aleksandry Piłsudskiej. Możecie też pobrać instrukcję, która pomoże Wam samodzielnie uszyć kurkę, którą tworzyliśmy wspólnie podczas warsztatów. Wszystkie potrzebne materiały z pewnością znajdziecie u siebie w domach!

Prezentacja „Kurka wodna… czyli rzecz o milusińskich zwierzakach i nietypowych prezentach” -> POBIERZ

Jak uszyć własną kurkę? Instrukcja -> POBIERZ

Zachęcamy też do śledzenia profili FB Muzeum i Stowarzyszenia Robisz.to, gdzie będziemy publikować informacje o kolejnych warsztatach online. Do zobaczenia niebawem!