Lato w Muzeum | zajęcia dla grup zorganizowanych

Co: zajęcia tematyczne
Kiedy: lipiec i sierpień 2024 | środy, czwartki i piątki | godz. 10:00-12:00 oraz 12:30-14:30
Dla kogo: dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych (grupa zorganizowana przez zgłaszających)
Bilety: tak | 370 zł za grupę + bilety wstępu za 1 zł za dziecko
Lato w muzeum też może być fajne! Zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w wakacyjnych zajęciach. W ramach akcji Lato w Muzeum proponujemy dwa tematy, skierowane do uczniów i uczennic z klas 1-6 szkół podstawowych:    

  • Jak rozmawiają ze sobą statki? 
W te wakacje znów przeniesiemy się nad bałtyckie wody. Tematem przewodnim zajęć będą statki, ale nie ich wnętrze, a język. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki poznają międzynarodowy kod sygnałowy, czyli zestaw prostych graficznych znaków, pojawiających się na flagach wywieszanych na żaglowcach. Po krótkiej wizycie na wystawie każdy, przy użyciu sprayu i szablonu, wykona flagę z wybranym przez siebie symbolem. Pod koniec warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie komunikować się za pomocą nowo powstałych znaków. 

  • Razem można więcej! Wspólna interwencja artystyczna  
Współpraca nie jest prosta, ale czasem warto spróbować. Zwłaszcza wtedy, gdy chcemy stworzyć rzeczy, których nie podjęlibyśmy się w pojedynkę. Na zajęciach uczestniczki i uczestnicy odwiedzą wystawę, na której dowiedzą się, jak – dzięki wspólnemu działaniu – Polki i Polacy odbudowali swoją ojczyznę ponad sto lat temu. Wychodząc od idei współpracy, za pomocą techniki makramy stworzą artystyczną instalację, która ozdobi jedno z drzew na terenie muzeum. Powstałe dzieło będzie można podziwiać do końca wakacji. 

 ◊ Zajęcia odbywają się w środy, czwartki i piątki w lipcu i sierpniu w godzinach 10:00-12:00 i 12:30-14:30.
◊ Cena lekcji to 370 zł za grupę + bilety wstępu za 1 zł za dziecko.  
◊ Czas trwania zajęć: 2 godziny.Więcej informacji oraz rezerwacja zajęć: