Lato w Muzeum

Lato w Muzeum to zajęcia wakacyjne dostępne dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej.

Scena z życia Ziuka. Tworzymy własny teatr cieni
Jak młody Józef Piłsudski najchętniej spędzał czas? Dlaczego nie lubił chodzić do szkoły? W jaki sposób znalazł się na dalekiej Syberii? Podczas zajęć uczestnicy poznają pierwszą część wystawy stałej, opowiadającą o dzieciństwie i młodości naszego bohatera. Przekonają się również, w jaki sposób teatr cieni zainspirował twórców ekspozycji. Wykorzystując zdobytą wiedzę o przygodach młodego Ziuka, uruchomią wyobraźnię i stworzą własne przedstawienie teatru cieni.


Podróż transatlantykiem m/s „Piłsudski”
W jaki sposób prawie sto lat temu podróżowano do Ameryki? Jakie atrakcje zapewniał rejs transatlantykiem? Co serwowano w pokładowej restauracji? Na zajęciach obejrzymy archiwalne kroniki filmowe pokazujące wnętrza legendarnego statku. Odwiedzimy wystawę stałą, na której przyjrzymy się pamiątkom z jego pokładu. Na zakończenie uczestnicy zaprojektują wielkoformatowy przekrój transatlantyku, jego wystrój i wyposażenie.


Termin: 13 – 29 lipca 2022
Godziny: 9.15-11.15, 12.00-14.00
Cena: 250 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł za ucznia
Szczegóły rezerwacji: Zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)