Lekcja marketingu politycznego Józefa Piłsudskiego – jak zostać przywódcą? | Cykl: Od-przewodnik

Co: autorski spacer z przewodnikiem
Gdzie: wystawa stała Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935

Kiedy: 5.05 (niedziela)
Bilety: tak,
kliknij>>

Chcesz zostać liderem? Wyobrażasz sobie siebie lub kogoś bliskiego w roli przywódcy? Marzysz, by inspirować tłumy? A może po prostu ciekawi Cię sam proces zdobywania pozycji lidera? Na przykładzie Józefa Piłsudskiego wspólnie poszukamy uniwersalnych cech przywódcy, czyli rozpracujemy to jakim trzeba być (i co robić), aby oddziaływać na społeczeństwa oraz poruszać ludzkie serca i umysły. Porozmawiamy nie tylko o pożądanych cechach osobowości, kompetencjach i przymiotach, ale zdradzimy też dlaczego mundur buduje autorytet, dlaczego liderzy jeżdżą konno oraz co łączy Józefa Piłsudskiego z pewnym amerykańskim… pastorem! Pamiętaj – po oprowadzaniu możesz także samodzielnie wrócić na wystawę stałą, by zgłębić wątki, które szczególnie Cię zaintrygują.

◊ Spotykamy się przy szatni na poziomie 0.
◊ Czas trwania: 70 minut
◊ Na kolejny spacer nowego cyklu zaprasza Antoni Pluta – przewodnik w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Antoni stworzył scenariusz spaceru w oparciu o swoje zainteresowania budowaniem wizerunku politycznego oraz utrzymywania pozycji lidera. Autorytet i władza to dla niego inspirujące połączenie, choć – jak wiemy z historii – bywa też niebezpieczne… Antoni chętnie dzieli się swoimi obserwacjami oraz słucha opinii i argumentów innych, dlatego podczas spaceru będzie zachęcać uczestników (nieobowiązkowo) do wymiany wniosków i poglądów, czyli żywej dyskusji!

Od-przewodnik to zupełnie nowy cykl autorskich spacerów tematycznych, które ułożyli i poprowadzą certyfikowani przewodnicy naszego Muzeum. Są one niezwykłe, ponieważ ich tematyka, czas trwania oraz ścieżka zwiedzania wynikają z indywidualnych pasji i osobistych wyborów przewodników, a zostały zaprojektowane tak, by w niepowtarzalny sposób zaprezentować treści i obiekty dostępne w muzealnym kompleksie. Można wziąć udział w dowolnej liczbie spacerów cyklu – są one tak przygotowane, że udział w poszczególnych nie wymaga partycypacji w poprzednim lub kolejnym oprowadzaniu. Zatem, nawet jeśli już wcześniej odwiedziliście nasze Muzeum to te spacery również są skierowane do Was! Powiew świeżości? Być może, sprawdźcie!

Spacery zostały stworzone w oparciu o metodę interpretacji dziedzictwa wg. certyfikowanego kursu CIG prowadzonego przez Interpret Europe – European Association for Heritage Interpretation w ramach programu Erasmus+Więcej>>