Letnia Akademia Debat 2023

Termin Letniej Akademii Debat: 18-20 sierpnia 2023 r.
Miejsce: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Al. Piłsudskiego 29, Sulejówek
Otwarcie rekrutacji dla debatantów: 17 lipca (harmonogram rekrutacji znajdziesz niżej)
Wydarzenie bezpłatne, dostępne dla uczestników, którzy przejdą proces rekrutacyjny (zapraszamy młodzież od ok. 14 roku życia oraz dorosłych).

Letnia Akademia Debat to trzydniowy (18-20 sierpnia 2023 r.), darmowy kurs debat dla mówców i sędziów.  Aby uczestniczyć w Akademii nie musisz mieć doświadczenia w temacie debat! Przewidujemy warsztaty na kilku poziomach zaawansowania.


Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/JNSoYVi9eHjg6s859
Link do testu poziomującego znajduje się na końcu formularza rejestracyjnego – nie zamykajcie okna przeglądarki!
Jeżeli napotkacie problemy z wypełnieniem dowolnej części aplikacji, prosimy o niezwłoczny kontakt – przez fanpage Staszic Debatuje lub mailowo: [email protected]


Prowadzącymi będą trenerki i trenerzy z wieloletnim doświadczeniem oraz zwycięzcy, finaliści i najlepsi mówcy ogólnopolskich turniejów. Zajęcia będą odbywały się w 10-15 osobowych grupach, tworzonych na podstawie zbliżonego poziomu umiejętności. Chcemy, aby osoby uczestniczące nabyły umiejętności i dobre nawyki, a nie samą teorię!

Oprócz warsztatów, elementem każdego dnia będą debaty treningowe, sprawdzające progres i utrwalające wiedzę. Personalne informacje zwrotne udzielane przez najlepszych sędziów i sędzie w Polsce pozwolą na ukierunkowanie i przyspieszenie nauki.

Uczestnictwo to możliwość poznania ciekawych osób z całej Polski, zainteresowanych uczestniczeniem w debacie publicznej, zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem swoich umiejętności miękkich. Debaty sportowe rozwijają krytyczne myślenie, umiejętności podejmowania decyzji oraz elastyczność poznawczą. Trening uczy wyrażania własnego zdania i jest skutecznym narzędziem do radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych. Planowane są następujące grupy szkoleniowe: podstawowa debatancka; średniozaawansowana debatancka; podstawowa sędziowska.

W trakcie trwania projektu uczestnicy będą mogli zjeść obiad, jednakże organizator nie zapewnia noclegu.
Uczestnicy zostaną dobrani do grup na podstawie wyniku testu poziomującego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Otwarcie rekrutacji dla debatantów: 17 lipca (link będzie dostępny na stronie Muzeum oraz w wydarzeniu na Facebooku)
Termin wypełniania ankiet poziomujących: 20 lipca
Ogłoszenie wyników rekrutacji: 24 lipca

Organizatorzy: Muzeum Józefa Piłsudskiego w SulejówkuKlub Debat im. Stanisława Staszica
Koordynacja merytoryczna: Karol WęglewskiPaweł Miłkowski
Koordynacja organizacyjna: Aleksandra Sulej