Liście lecą z drzew. Szukamy jesieni w milusińskim ogrodzie (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 16 października 2022 r. (niedziela)
Gdzie: ogród historyczny Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i sala edukacyjna (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby kupić bilet

Październikowe dni są coraz chłodniejsze, a liście na drzewach mienią się różnymi kolorami. To niezawodny znak, że jesień już na dobre się rozgościła. Jej ślady odnaleźć można także w milusińskiej puszczy. Czy kwitną jeszcze jakieś kwiaty? Jakie warzywa dojrzały w warzywniku? Czy wszystkie drzewa zgubiły już liście? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas najbliższych warsztatów z cyklu „Muzealne przygody z Helą”, które realizowane są w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Jakimi ścieżkami poprowadzi nas Hela i co uda nam się razem odkryć? Jeśli jesteście ciekawi, 16 października zapraszamy Was do wspólnej przygody! Będą czekały na Was ciekawe zadania do rozwiązania, poznacie różne gatunki roślin i będziecie mogli wcielić się w artystów i stworzyć swoje jesienne pamiątki. Niech nie straszna Wam będzie pogoda! Jesteśmy przygotowani na deszczową aurę – na spacer weźmiemy ze sobą parasole, a następnie ogrzejemy się w sali edukacyjnej, gdzie zaprosimy Was do działań twórczych.

Warsztaty poprowadzą Julia Janowska i Agata Augustynowicz, pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.