Mamy Mamom – spotkanie dla mam z Ukrainy i z Sulejówka/ Матері для матерів – зустріч для мам з України та Сулеювека

Kiedy: 13 marca 2022 (niedziela)
Gdzie: sala Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Na spotkaniu mile widziane są dzieci, na które będą czekały zabawki oraz miejsce do wspólnego spędzenia czasu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku dla mam z Sulejówka – zarówno tych, które mieszkają tu już dłuższy czas, jak i tych, które przyjechały do nas z Ukrainy w ostatnich dniach.

Na spotkaniu będzie prawnik oraz osoby z Urzędu Miasta, które opowiedzą o kwestiach prawnych, pomocowych i edukacyjnych. Obecny będzie też tłumacz. Młodsze dzieci będą mogły obejrzeć pokaz filmów animowanych (bez dialogów) z programu Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB (udostępnionych przez Fundację IKS).

Na miejscu będzie czekać na nas kawa i herbata, a chętnych zachęcamy do przyniesienia ze sobą słodkich wypieków, przekąsek. Spotkanie będzie okazją do poznania się i integracji. Stwórzmy wspólne miejsce dla wszystkich mam z naszego miasta i pokażmy, że nasza społeczność jest otwarta dla wszystkich. Będzie możliwość wybrania potrzebnych rzeczy ze zbiórki organizowanej przez muzeum.

Dla uczestniczek wydarzenia przygotowaliśmy niespodziankę – darmowy wstęp na wystawę stałą Muzeum.

Serdecznie prosimy rodziny przyjmujące uchodźców z Ukrainy o przekazanie zaproszenia na spotkanie

Коли: 13 березня (неділя)
Година: 15.00
Де: Зал Токіо в музеї Юзефа Пілсудського в Сулеювеку

Щиро запрошуємо на зустріч за кавою та тортом для мам із Сулеювека – як тих, хто тут давно живе, так і тих, хто останніми днями приїхав до нас з України.

На зустрічі буде юрист та чиновники з Уряду Міста, які розкажуть про правові, допоміжні та освітні справи. Також буде присутній перекладач. Діти молодшого віку зможуть подивитися анімаційні фільми (без діалогів) із програми Міжнародного кінофестивалю дітей та юнацтва «КІНОЛЮБ» (наданих Фондом IKS).

На місці нас чекатимуть кава та чай. Заохочуємо теж усіх бажаючих взяти з собою солодку випічку та закуски. Зустріч буде нагодою познайомитися та інтегруватися. Давайте створимо спільне місце для всіх мам нашого міста та покажемо, що наша громада відкрита для всіх. З організованої музеєм збірки можна буде вибрати необхідні речі.

Для учасників заходу ми підготували сюрприз – безкоштовний вхід на постійную експозицію Музею.

Просимо сім’ї, які приймають біженців з України, передати їм запрошення на зустріч.