Mamy Mamom – spotkanie dla mam z Ukrainy i z Sulejówka/ Матері для матерів – зустріч для мам

Kiedy: 3 kwietnia 2022 (niedziela)
Gdzie: wejście główne Muzeum

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie dla mam z Sulejówka – zarówno tych, które mieszkają tu już dłuższy czas, jak i tych, które przyjechały do nas z Ukrainy w ostatnich dniach. Z mamami zapraszamy też oczywiście dzieci, dla których przygotowaliśmy różne atrakcje. Spotkanie będzie okazją do poznania się i integracji. Stwórzmy wspólne miejsce dla wszystkich mam z naszego miasta i pokażmy, że nasza społeczność jest otwarta dla wszystkich.

3 kwietnia zapraszamy mamy z dziećmi na spacer po Sulejówku, którzy poprowadzą nasi wolontariusze, mieszkańcy miasta. Nowi mieszkańcy dowiedzą się gdzie są najważniejsze miejsca w mieście, a także place zabaw, kawiarnie oraz dobre sklepy i apteki.

Spacer zaczniemy przed wejściem głównym od strony Alei Piłsudskiego o 15.00. Trasa spaceru mierzy ok. 4 km i potrwa ok. 1,5 – 2 godziny. Pamiętajcie parasolach i wózkach dla dzieci!

Serdecznie prosimy rodziny przyjmujące uchodźców z Ukrainy o przekazanie zaproszenia na spotkanie.

Щиро запрошуємо вас на четверту зустріч для мам із Сулеювека – як тих, хто тут давно живе, так і тих, хто останніми днями приїхав до нас з України. Звичайно, ми запрошуємо і дітей з мамами, для яких підготували різноманітні атракціони. Зустріч буде нагодою познайомитися та інтегруватися. Давайте створимо спільне місце для всіх мам нашого міста та покажемо, що наша громада відкрита для всіх.

3 квітня запрошуємо матерів та дітей на прогулянку Сулеювеком, якую проведуть наші волонтери, мешканці міста. Нові мешканці дізнаються, де знаходяться найважливіші місця в місті, а також дитячі майданчики, кафе, хороші магазини та аптеки.

Ми розпочнемо нашу прогулянку перед головним входом у Музей від вул. Пілсудського (Aleja Piłsudskiego) о 15.00. Пішохідний маршрут довжиною приблизно 4 км і триватиме приблизно 1,5 – 2 години. Пам’ятайте про парасольки та коляски для дітей!

Просимо сім’ї, які приймають біженців з України, надіслати їм запрошення на зустріч.