Muzealne przygody z Helą. Za co Marszałek kochał kino? Tworzymy własne zabawki optyczne (online)

Przedwojenny projektor kinowy na archiwalnym zdjęciu

Data: niedziela, 18 kwietnia 2021 r.

Miejsce: online

Długość trwania: 90 minut

Wydarzenie bezpłatne, biletowane

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Lubicie oglądać filmy animowane? To zupełnie tak samo, jak Józef Piłsudski! Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądały filmy sto lat temu, za co Marszałek kochał kino i które postaci z filmów animowanych należały do jego ulubionych – koniecznie weźcie udział w najbliższych warsztatach rodzinnych online!

Podczas spotkania będziecie mieli szansę dowiedzieć się, czym były zabawki optyczne. Wspólnymi siłami stworzycie także własną zabawkę – obracankę, będącą prostą wersją animacji rysunkowej, bazującej na efekcie iluzji.

Do aktywnego uczestnictwa w warsztacie niezbędne będzie przygotowanie następujących materiałów:

• blok techniczny (biały lub z kolorowymi kartkami);’
  • nożyczki;
  • igła i nici;
  • flamastry/kredki;
  • ołówek;
  • kubek lub szklanka (do odrysowania kształtu koła).

Czeka nas wspaniała, filmowa przygoda! Najbliższe spotkanie realizowane jest w ramach cyklu warsztatów rodzinnych „Muzealne przygody z Helą”, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Zapisy na zajęcia możliwe przez muzealny system biletowy.

kliknij, aby kupić bilet Bilety dostępne będą do pobierania do 18 kwietnia do godziny 10.00, jednakże po godzinie 17.00 w piątek 16 kwietnia Dział Obsługi Odwiedzających nie będzie w stanie pomóc w razie jakichkolwiek problemów technicznych bądź pytań. W razie potrzeby osoby, które się rejestrują na warsztat, mogą skontaktować się z prowadzącą warsztaty poprzez email: [email protected] – na pytania i ewentualne problemy techniczne odpowiedź uzyskają w ciągu dwóch godzin przed rozpoczęciem warsztatów.

Zajęcia online sfinansowano ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

logotypy biura programu Niepodległa oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu