Muzealne przygody z Helą


Warsztaty w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą” odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12.00. Hela to bohaterka książeczki, stworzonej specjalnie do naszej ścieżki rodzinnej na wystawie stałej. W czasie zajęć razem z naszymi Gośćmi odwiedzamy tę wystawę lub teren historycznego ogrodu.

Podczas „Muzealnych przygód z Helą” wspólnie z rodzinami odkrywamy tajemnice historii oraz poznajemy niezwykłe opowieści dotyczące muzealnych eksponatów, a następnie oddajemy się różnym twórczym zabawom.

Działania plastyczne, techniczne, zabawy konstrukcyjne czy samodzielne tworzenie zdjęć lub kompozycji kwiatowych – to tylko niektóre z możliwych form pracy warsztatowej, mającej przybliżyć nam historię. Do tej pory podczas warsztatów rozmawialiśmy m. in. na temat filmowych fascynacji Marszałka czy skarbów, jakie znajdują się w ogrodzie historycznym.

Hela zaprasza na muzealne przygody w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Sprawdź program warsztatów i dostępność biletów w kalendarzu wydarzeń>>.
Do Heli dołącza jej kumpel Henio!
Przeprowadziliśmy ankietę wśród dzieci odwiedzających nasze Muzeum i z uwagą przeanalizowaliśmy odpowiedzi ankietowanych. W wyniku tych konsultacji społecznych, zaprosiliśmy nowego towarzysza naszych muzealnych gier, harcy i swawoli! Powitajcie Henia 🙂