Muzealny Dzień Kobiet | specjalna ścieżka zwiedzania o Aleksandrze Piłsudskiej

Co: specjalna ścieżka zwiedzania poświęcona Aleksandrze Piłsudskiej
Kiedy: 9 i 10 marca (sobota i niedziela)
Gdzie: wystawa stała oraz dworek „Milusin”

Bilety: tak, liczba miejsc ograniczona |
kliknij w wybraną datę, by zakupić bilet ↓

Dzień Kobiet jest idealnym pretekstem, by znów zaprosić Was na około dwugodzinną opowieść o patronce 2023 roku, którą Sejm RP wyróżnił za wybitną działalność niepodległościową i społeczną. Specjalna ścieżka zwiedzania z przewodnikiem nie jest dostępna w stałej ofercie, więc nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!
Oprowadzanie obejmuje wystawę stałą (około 60-75 minut z krótką przerwą) oraz ogród i dworek „Milusin” (około 45 minut), znajdujące się w zalesionej, historycznej części kompleksu muzealnego. Dzięki tak przygotowanej ścieżce, odwiedzający mogą zarówno zapoznać się z nowoczesną wystawą stałą, jak i poczuć atmosferę domu rodzinnego Aleksandry, Józefa, Wandy i Jadwigi Piłsudskich.

Aleksandra ze Szczerbińskich była nie tylko żoną Marszałka i matką jego córek. To także odważna bojowniczka o niepodległość (m.in. brała udział w przygotowaniach akcji pod Bezdanami), niestrudzona działaczka społeczna (nie tylko u boku męża-czołowego polityka), czy wreszcie kustoszka pamięci i pamiątek po Marszałku. Poznajcie co najmniej trzy oblicza Aleksandry – dowiedzcie się jaka była, jakie pokonywała trudności i dlaczego może inspirować kobiety także dziś!

Czy wiesz, że…

To decyzja Aleksandry o zakupieniu letniska w Sulejówku i stworzeniu tu domu rodzinnego zaważyła na stuletniej historii miejsca, w dokładnie którym dziś znajduje się Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Ścieżka została opracowana z okazji Roku Aleksandry Piłsudskiej (2023), a po więcej informacji o samej bohaterce zapraszamy na dedykowaną podstronę internetową. Znajdziecie tam między innymi: rys biograficzny, archiwalne zdjęcia, cykl artykułów poświęconych wybranemu zagadnieniu z życia Aleksandry, a także wystawę czasową, podcasty i relację z debaty podsumowującej Rok Aleksandry Piłsudskiej. Wejdź na dedykowaną podstronę >> Rok Aleksandry Piłsudskiej – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)