Na progu lata, czyli przyrodnicze tajemnice milusińskiej puszczy | Cykl: Muzealne przygody z Helą

Co: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Kiedy: 23 czerwca 2024 r. (niedziela)
Gdzie: sala Gdynia, ogród historyczny
Bilety: tak>>

Wakacje tuż, tuż! Zatem przewrotnie pytamy, czym one pachną. Pewnie każdy będzie miał nieco inne skojarzenia, ale większość z nas nie wyobraża sobie letniego wypoczynku bez wylegiwania się wśród zieleni, robienia bukietów, wyplatania wianków lub po prostu harców na trawie i nad wodą. Jednym słowem – wakacje to przyroda i bogactwo jej zapachów! W czasie naszego niedzielnego spotkania spróbujemy zbadać czy, a jeśli tak, to jak, wakacyjny wypoczynek zmienił się, od kiedy Wanda i Jadwiga Piłsudskie były małymi dziewczynkami. Sprawdzimy, czy ówczesne letnie atrakcje mogą cieszyć i dziś. Będziemy odkrywać przyrodnicze tajemnice milusińskiego ogrodu, konstruować własne prasy do suszenia roślin, przygotowywać kompozycje z suszonych kwiatów, eksperymentować i szukać pomysłów na utrwalanie wakacyjnych wrażeń. Przyroda to niewyczerpane źródło inspiracji, więc rozpocznijmy od przygotowania się do uwiecznienia rozpoczynających się niebawem wakacyjnych przygód!

◊ Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
◊ Czas trwania: ok. 2 godziny
◊ Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
◊ Liczba miejsc ograniczona

Warsztaty poprowadzi Ewa Bielecka, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy: kliknij>>

*w grafice wykorzystano element pochodzący ze strony freepik.com