Nabór chętnych do wystawy dziecięcych kolekcji! Zaprezentuj w Muzeum własne zbiory.

Co: wystawa dziecięcych kolekcji (dowolny rodzaj zbiorów)
Kto: rodziny z dziećmi w wieku 6-14 lat | zajęcia będą dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu
Kiedy:
♦ nabór do projektu: do 20 maja,
♦ warsztaty i wernisaż wystawy: 2 czerwca
Sposób zgłoszenia chęci udziału: formularz >>
Gdzie: sala Tokio

Kolekcjonujesz samochodziki, zbierasz znaczki, gromadzisz muszle lub chomikujesz w domu pokaźną kolekcję figurek albo kamyków o niezwykłych kształtach lub kolorach? A może zbiory zupełnie innych przedmiotów kurzą się na półce? Najwyższy czas zaprezentować kolekcję szerszej publiczności – i to w Muzeum! Z okazji muzealnego Dnia Dziecka zorganizujemy – zupełnie na serio – wystawę najciekawszych dziecięcych kolekcji. Zakwalifikowanych na wystawę zaprosimy także do zwiedzania – zwykle niedostępnego dla odwiedzających – podziemnego magazynu zbiorów muzealnych!

Jak zdobyć miejsce w projekcie:

• za pomocą formularza poprosimy o zdjęcia i krótki opis własnej kolekcji – do 20 maja,
  • na tej podstawie wybierzemy zbiory, które staną się częścią mini wystawy.

Harmonogram działań 2 czerwca:

• g. 10:00-11:30 – warsztaty oraz wspólne tworzenie pokazu kolekcji,
  • g. 11:30-12:00 – wernisaż wystawy,
  • g. 12:00-12:40 – przerwa (zapraszamy wówczas np. do udziału w innych atrakcjach muzealnego Dnia Dziecka),
  •  g. 12:40 – zwiedzanie magazynu zbiorów muzealnych, który zwykle jest niedostępnym dla odwiedzających (dla chętnych).

>> Formularz zgłoszeniowy do projektu <<

Zasady udziału w projekcie dostępne w regulaminie wystawy kolekcji dziecięcych.