Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach – Zofia Stanecka

okładka książkiNiezwykła książka dla dzieci powyżej szóstego roku życia, na którą składa się zestaw sześciu pełnych ciepła i humoru historii przybliżających młodym czytelnikom genezę i znaczenie najważniejszych polskich świąt narodowych i państwowych.

Paczka młodych przyjaciół – Jacek, Maśka, Jagoda, Wiktor i Malinowski – przeżywają sześć trzymających w napięciu przygód, których kanwą jest zawsze historia związana z powstaniem jednego z polskich świąt. Informacje historyczne podane są w sposób bardzo przystępny, a przy tym niepozbawiony poczucia humoru. Uzupełniają je znakomite kolorowe ilustracje pozwalające dzieciom identyfikować się z małymi bohaterami opowiadań.


Kup książkę online>>


Po przeczytaniu tej książki już żadne dziecko nie będzie pytało dorosłych, dlaczego obchodzimy w Polsce różne święta państwowe oraz na czym polega ich znaczenie dla Polaków. Grupa sympatycznych bohaterów uczy bowiem najmłodszych czytelników historii Polski, przekazując wiele ciekawych informacji historycznych poprzez zabawę i humor. Książka zachęca również czytelników do aktywnego obchodzenia tych świąt.

Autorka: Zofia Stanecka
Ilustracje: Daniel de Latour
Wydawca: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku/HarperCollins

Objętość: 80 stron
Format: 198×228 mm
Okładka: zintegrowana/miękka
Data premiery: 28.10.2020 r.
Cena detaliczna: 22,90 zł