Nie tylko dla moli książkowych. O czytaniu, książkach i Piłsudskim (warsztaty rodzinne)

Józef Piłsudski zatopiony w lekturze książki (zdjęcie archiwalne)

Kiedy: 19 lutego 2023 r. (niedziela)
Gdzie: spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
Czas trwania: do 2 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić bilet

Lubicie czytać książki? Macie swoich ulubionych bohaterów, których przygody śledzicie z zapartym tchem? To zupełnie jak Józef Piłsudski! On też miał ukochanych autorów, po książki których sięgał zawsze z zaciekawieniem. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto czytał małemu Ziukowi i jacy pisarze inspirowali go w dorosłym życiu – zapraszamy na najbliższe warsztaty z cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Podczas spotkania porozmawiamy o ważnej roli, jaką może pełnić literatura i dowiemy się, jakie książki czytały dzieci na początku XX wieku. Rozszyfrujemy, co oznacza trudne słowo „ekslibris” i wybierzemy się na wystawę, by na własne oczy przekonać się, co znajdowało się w bibliotece państwa Piłsudskich. Nie zabraknie także twórczego działania – zainspirowani obiektami z wystawy zaprojektujemy i wykonamy własne pieczątki do oznaczania pozycji z naszych księgozbiorów. Dzięki temu żadna książka się nie zagubi!

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.