Nie tylko imieninowe prezenty dla Marszałka – ścieżka zwiedzania z przewodnikiem

front dworku Milusin oraz ozdobna fajka w wyściełanym, drewnianym pudełku - jeden z prezentów dla MarszałkaKiedy: 18 – 20 marca 2022
Godziny: 15.30 (piątek, 18 marca) 11.30, 13.30, 15.00 (sobota, niedziela, 19 – 20 marca)
Gdzie: wystawa stała Muzeum

kliknij, aby kupić bilet

„Przez parę tygodni patrzyłam bezradnie jak owca zjada sałatę, sarna kwiaty wiosenne w ogrodzie, a kogut skacze do oczu każdemu, kto tylko wejdzie do nas. Lis w poszukiwaniu legowiska przeorał grządki tak dokładnie, że musiałam siać wszystko po raz drugi” wspominała Aleksandra Piłsudska.

Z jakim jeszcze skutkami imienin borykali się najbliżsi Marszałka? Dlaczego sparaliżowany został urząd pocztowy na dalekiej Maderze? Z jakich prezentów cieszył się najbardziej Komendant, a co wypadało podarować głowie państwa? Kim w końcu byli darczyńcy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć przybliżając historię imienin oraz zwyczaj obdarowywania Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy na wyjątkową ścieżkę oprowadzania po wystawie stałej Muzeum i dworku „Milusin”, uruchomioną z okazji zbliżającej się daty imienin Józefa 19 marca.