Niech żyje bal! Sprawdzamy, jak dawniej świętowano karnawał (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 22 stycznia 2023 r. (niedziela)
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 1,5-2 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić bilet

Shimmy, charleston, one-step – znacie te tańce? Wiecie, co jedzono podczas wystawnych balów organizowanych w II Rzeczpospolitej? Architekci, farmaceuci, artyści w czasie karnawału spotykali się na hucznych imprezach przebieranych, gdzie królowały wymyślne stroje i ozdobne maski. A Wy braliście kiedyś udział w takiej maskaradzie? Jeśli nie – wszystko przed Wami, bo trwa właśnie karnawał, a my zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których będziecie mogli stworzyć ważny element balowego stroju, czyli właśnie maskę! Podczas pierwszego w nowym roku spotkania z cyklu „Muzealne przygody z Helą” będziemy wspólnie projektować, wycinać elementy i ozdabiać przygotowane wcześniej wykroje. Uczestnicy będą mogli puścić wodze wyobraźni, łącząc i dopasowując poszczególne elementy, tak by stworzona przez nich maska była niepowtarzalna! Inspiracją staną się dla nas archiwalne zdjęcia z najbardziej hucznych balów okresu międzywojennego. Wykonaną przez siebie maskę każda rodzina będzie mogła zabrać ze sobą. Może wykorzystacie ją podczas karnawałowej zabawy?

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.