Niech żyje bal! – tworzymy maski karnawałowe (online)

Kiedy: 6 lutego 2022 (niedziela)
Godzina: 12.00
Czas trwania: ok. 2 godziny
Gdzie: w domach uczestników, za pośrednictwem Microsoft Teams
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
Zajęcia bezpłatne (liczba miejsc ograniczona).

kliknij, aby pobrać bilet

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dawniej obchodzono karnawał? Podczas pierwszych tegorocznych warsztatów z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” wspólnie porozmawiamy o tym, jak w okresie międzywojennym wyglądały wytworne bale i zabawy kostiumowe. Uczestnicy bezpośrednio ze swoich domów połączą się z naszą edukatorką, która opowie ciekawe historie dotyczące przedwojennych balów karnawałowych. Następnie – jak to w prawdziwym karnawale – przejdziemy do tworzenia wyszukanych masek. Kto wie, może tego dnia w wielu domach odbędą się prawdziwe bale maskowe?

Do aktywnego uczestnictwa w warsztacie niezbędne jest przygotowanie następujących materiałów: wydruki szablonów masek (możesz je pobrać klikając tutaj>>), blok techniczny (biały lub z kolorowymi kartkami), nożyczki, wstążka lub gumka, flamastry/kredki/farby, ołówek, klej, pędzelek, przedmioty do ozdabiania: pióra, koraliki, cekiny, wstążki, krepina, folia aluminiowa, druciki kreatywne, kawałki materiału itp.

Najbliższe warsztaty realizowane są w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Zajęcia z tego cyklu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, tworzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To.

Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.