Noc Muzeów 2021

Kiedy: sobota, 15 maja 2021 r.

Godzina: 18.00 – 22.00 (we wcześniejszych godzinach możliwe zwiedzanie w ramach regularnej oferty)

Wydarzenie biletowane, bezpłatne 

Czym jest Noc Muzeów zapewne nikomu wyjaśniać nie trzeba, ale i tak pokusimy się o streszczenie idei – to świetna okazja do spędzenia sobotniego wieczoru w nowoczesnym gmachu skrywającym wiele skarbów z przeszłości. Do ich pielęgnowania wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologiczne, aby zapewnić im najlepsze warunki przechowywania w magazynie zbiorów i najatrakcyjniejsze formy do zaprezentowania treści wystawy stałej. Obie te przestrzenie nazywamy muzealnym, podziemnym skarbcem. W dodatku jeszcze przez nielicznych odkrytym!

Po uroczystym otwarciu Muzeum w połowie zeszłego roku, ze względu na sytuację pandemiczną, nie mieliśmy zbyt wielu okazji, aby zaprezentować ekspozycję wykorzystującą szeroki wachlarz środków wyrazu od eksponatów w gablotach, dzieła sztuki, reprodukcje grafik i teksty, przez scenografię, przestrzeń, światło i dźwięk, po prezentacje multimedialne i instalacje artystyczne. Wreszcie możemy zaprosić z wizytą! Czy zatem dołączysz do wyjątkowego grona tych, którzy zgłębili biograficzną wystawę „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”? A może nawet do ekskluzywnego klubu kilkudziesięciu osób, które obejrzą to, co zwykle dla zwiedzających niedostępne – nowoczesny magazyn, w którym przechowywane są zbiory muzealne?

W roli przewodników sprawdzą się pracownicy Działu Zbiorów, w rękach których spoczywa odpowiedzialność za bezcenne obiekty. Prezentując muzealniczy warsztat proponujemy nie lada gratkę, a okazja nieprędko się powtórzy, więc już dziś zarezerwuj wieczór i limitowane bezpłatne bilety wstępu do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku!

kliknij, aby kupić bilet

Wejściówki można rezerwować internetowo oraz odebrać stacjonarnie, w kasach Muzeum. W obu pulach liczba biletów jest ograniczona i przeznaczona tylko do określonej dystrybucji – wyczerpanie wejściówek z jednej puli nie oznacza braku w drugiej!

Tryby zwiedzania

Noc Muzeów z wystawą stałą:

  • zwiedzanie samodzielne bez audioprzewodników,
  • liczność: obowiązują limity jednocześnie przebywających osób na wystawie stałej (ruch regulowany przez zespół muzeum),
  • wejście po uprzedniej rezerwacji bezpłatnego biletu wstępu – z wyprzedzeniem internetowo lub bilety dostępne także w kasie w dniu wydarzenia (do wyczerpania limitów określonych regulacjami dotyczącymi pandemii, jednak wyczerpanie np. wejściówek internetowych nie oznacza ich braku w kasie).

Noc Muzeów w magazynie zbiorów:

  • zwiedzanie z przewodnikiem,
  • liczebność: 5 grup po 9 osób,
  • miejsce zbiórki grupy: hall główny obok windy,
  • wejście po uprzedniej rezerwacji bezpłatnego biletu wstępu – z wyprzedzeniem internetowo lub bilety dostępne także w kasie w dniu wydarzenia (do wyczerpania limitów określonych regulacjami dotyczącymi pandemii, jednak wyczerpanie np. wejściówek internetowych nie oznacza ich braku w kasie).

Sprawdź jak dojechać do Muzeum na naszej stronie internetowej


Prosimy o zasłanianie ust i nosa (maseczki są dostępne w sprzedaży w kasach Muzeum) i zachowywanie dystansu społecznego. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń i próśb obsługi Muzeum.