Ogrodowe wyplotki, czyli o sztuce tworzenia wianków

Kiedy: 19 czerwca 2022 r. (niedziela)
Gdzie: ogród historyczny Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby kupić bilet

Czerwiec to czas wyplatania wianków, a chyba nie może być na to lepszego miejsca, niż ogród historyczny w Sulejówku! Wspólnie z rodzinami poznamy tajniki sztuki florystycznej i nauczymy się tworzyć piękne wianki! Z jakich kwiatów wyplatano wianki w dawnych czasach i skąd wzięła się ta tradycja? Jak mogły wyglądać ogrodowe zabawy Wandy i Jadwigi? Dlaczego Józef Piłsudski tak bardzo lubił polne kwiaty? Tego oraz wielu innych ciekawych rzeczy, między innymi na temat roślin rosnących w naszym ogrodzie, dowiemy już w niedzielę, 19 czerwca. Nie możecie tego przegapić!

Najbliższe warsztaty rodzinne, realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.