Oświeć się! Tworzymy recyklingowe lampy

Kiedy: 13 sierpnia 2022 (sobota)
Godzina: 11:00, 14:00
Czas trwania: około 2 godziny
Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby pobrać bilet

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można obchodzić Święto Wojska Polskiego – mamy dla Ciebie świetną, rodzinną propozycję! 13 sierpnia w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbędą się wyjątkowe, bezpłatne warsztaty rodzinne z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Tym razem wspólnie z rodzinami poznamy przykłady sztuki okopowej i dowiemy się, jak żołnierze wykorzystywali np. łuski pocisków do tworzenia wyjątkowych przedmiotów dekoracyjnych. Zastanowimy się, czym jest recykling i w jaki sposób możemy wykorzystywać stare, niepotrzebne przedmioty codziennego użytku do robienia nowych rzeczy. Każda rodzina będzie miała też szansę wykonać własną, oryginalną lampę – złożoną ze słoika, sznurków i elementów drewnianych. Inspiracją do budowy lampy będzie oczywiście obiekt, znajdujący się w naszych muzealnych zbiorach.

Dzięki warsztatom rodziny wspólnie przekonają się, że recykling nie jest zjawiskiem nowym i że nawet podczas wojen żołnierze tworzyli różne dzieła sztuki z tego, co akurat było „pod ręką”. A wszystko podczas praktycznych działań, połączonych z majsterkowaniem. Prawda, że to wspaniały pomysł na rodzinne świętowanie?
 Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale konieczne jest pobranie darmowego biletu rodzinnego ze strony lub bezpośrednio w kasie (w ramach biletu rodzinnego mogą wejść 4 osoby, w tym minimum jedna osoba dorosła). W przypadku rodzin wielodzietnych prosimy o rezerwację większej liczby biletów, np. w przypadku 4 dzieci – dwa bilety rodzinne.

Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach: o godzinie 11:00 oraz o godzinie 14:00. Uczestników prosimy o przybycie na miejsce 10 minut przed rozpoczęciem warsztatów w danej grupie. Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum, na poziomie 0. Warsztaty poprowadzą Agata Augustynowicz i Julia Janowska, pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Gotowi na poznawanie historii przez twórcze działanie? My już nie możemy się doczekać!