Pacynkowy zwierzyniec, czyli o nietypowych prezentach imieninowych (warsztaty online)

Data: niedziela, 21 marca 2021 r.

Miejsce: online

Długość trwania: 90 minut

Wydarzenie bezpłatne, biletowane

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Każdy z nas lubi świętować imieniny! A już na pewno każdy uwielbia dostawać prezenty! Prawda? Jeśli jesteście ciekawi, jak swoje imieniny obchodził Józef Piłsudski i co dostawał w darze od bliskich mu osób – nie może Was zabraknąć na najbliższych warsztatach rodzinnych online!
Podczas spotkania będziecie mieli szansę poznać ciekawe historie, związane z imieninowymi uroczystościami z Sulejówka. Dowiecie się także, co wspólnego z imieninami mają… zwierzęta! Wspólnymi siłami stworzycie także własne zwierzę – pacynkę, dla której bazą będzie pozbawiona pary skarpetka. A może komuś uda się stworzyć cały zwierzyniec?

Do aktywnego uczestnictwa w warsztacie niezbędne będzie przygotowanie następujących materiałów:
– skarpetka;
– kawałki szmatki (lub jakiejkolwiek tkaniny);
– igła i nici;
– kawałek kartonu;
– patyczki do szaszłyków/pałeczki chińskie (lub jakiekolwiek inne patyczki o podobnej długości);
– sznurki;
– flamastry/markery;
– nożyczki;
– taśma klejąca;
– klej.
To będzie bardzo kreatywna niedziela!

Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Najbliższe spotkanie rozpocznie cykl warsztatów rodzinnych „Muzealne przygody z Helą”, które odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

kliknij, aby kupić bilet

Bilety dostępne będą do pobierania w serwisie biletowym Muzeum do 21 marca do godziny 10.00, jednakże po godzinie 17.00 w piątek 20 marca Dział Obsługi Odwiedzających nie będzie w stanie pomóc w razie problemów technicznych bądź pytań. W razie pojawienia się problemu osoby rejestrujące się na warsztat, mogą skontaktować się z prowadzącą poprzez email: [email protected] Na pytania odpowiedź uzyskać będzie można w ciągu dwóch godzin przed rozpoczęciem warsztatów.

Zajęcia online sfinansowano ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

logotypy biura programu Niepodległa oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu