Pamiątka z dalekiej Syberii – tworzymy tradycyjne drewniane figurki

Kiedy: 16 stycznia 2022 r. (niedziela)
Gdzie: sala Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Czy wiecie kim był brat Józefa Piłsudskiego – Bronisław i co badał na Dalekim Wschodzie? Przekonacie się o tym na najbliższych warsztatach rodzinnych w naszym Muzeum! Podczas spotkania odkryjemy, na czym polega praca etnografa i udamy się w podróż na daleką Syberię, by poznać zwyczaje i kulturę rdzennych mieszkańców. Własnoręcznie wykonamy też drewniane figurki, nawiązujące do tradycji tamtejszej ludności. Ta przygoda nie może Was ominąć!

Zajęcia realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.