Po nitce do misia – warsztaty krawieckie

Kiedy: 5 grudnia 2021 (niedziela)
Gdzie: sala Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Spotykamy się w holu, przy wejściu głównym do Muzeum.
Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakimi zabawkami bawiły się dzieci 100 lat temu? A może chcecie się przekonać, co dawniej można było znaleźć pod choinką? Podczas najbliższych warsztatów z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” wspólnie porozmawiamy o tym, jak kiedyś wyglądały zabawki i przekonamy się, czy łatwo jest samemu taką zabawkę zrobić. A pomoże nam w tym przedwojenny pluszowy miś, który znajduje się w naszych muzealnych zbiorach. To on stanie się dla nas inspiracją do uszycia własnego misia. Gotowi na poznanie tajników sztuki krawieckiej?
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. „Po nitce do misia – warsztaty krawieckie”! Czeka nas świetna zabawa, wynikająca z poznawania historii poprzez majsterkowanie.

Najbliższe warsztaty realizowane są w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Zajęcia z tego cyklu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, tworzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To.

Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.