Psoty, harce i swawole – gra terenowa wokół Muzeum

Kiedy: niedziela, 6 czerwca 2021r. w godzinach 12:00- 15:00 (można dołączyć do zabawy w dowolnej chwili)

Gdzie: Miejsce startu znajduje się przed wejściem głównym do Muzeum, a zabawa będzie toczyła się także na placu muzealnym oraz wokół kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. (W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie najprawdopodobniej będzie realizowane w przestrzeni gmachu).

Wydarzenie bezpłatne i bez rezerwacji miejsc

Nie ma to jak dobra zabawa, prawda? Właśnie tak zapowiada się rodzinna gra terenowa, w której odnajdziecie zarówno ciekawostki historyczne o zabawach sprzed stu lat, jak i współcześnie przygotowane dla dzieci łamigłówki i zadania do wykonania. Za każde poprawne rozwiązanie otrzymacie fragment tekstu do rozszyfrowania, a ułożenie wszystkich elementów we właściwej kolejności utworzy… a nie, tego przecież zdradzić nie możemy!

Zapraszamy do czerpania radości ze wspólnie spędzonego czasu w Muzeum i jego bezpośrednim otoczeniu, gdzie będą czekały tematyczne „punkty zabawy”. Nie ma znaczenia kolejność, ani tempo ich odwiedzania. Po prostu jak już pobawicie się we wszystkich to zdobędziecie zestaw podpowiedzi niezbędny do odkrycia… prawdziwego sekretu! Nasze zabawy będą nawiązywać między innymi do gier i zabawek popularnych w II Rzeczypospolitej, do dzieciństwa Wandzi i Jagódki w Sulejówku – córek Aleksandry i Józefa Piłsudskich, oraz założonego przez dziewczynki i ich ojca „Towarzystwa Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych”. Czy już jesteście gotowi na przygodę pełną łamigłówek, działań twórczych i okazji do majsterkowania?

„Punkty zabawy” będą znajdować się w bezpiecznych odstępach, zadbamy o zachowanie dystansu społecznego bez szkody dla frajdy, wynikającej z realizacji zadań. Jeśli zgłodniejecie lub po prostu będziecie chcieli nabrać sił przed kolejnymi atrakcjami – nie ma problemu! Zaprosimy Was do naszej nowo otwartej restauracji „Adelcia”, ze specjalnie ułożoną z okazji Dnia Dziecka kartą dań. Będziecie też mogli zrelaksować się na muzealnych leżakach.  Nie zapomnijcie zabrać dobrych humorów! Można też ulubione koleżanki albo kolegów, ciocie i wujów – kogo ze znajomych  chcecie. Zapraszamy zwłaszcza rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat, ale nie będziemy weryfikować wieku uczestników.

Psoty, harce i swawole mile widziane! Sami też nie możemy się doczekać.

Więcej informacji: (22) 778 80 00