Regulamin Przestrzeni inspiracji KNH

REGULAMIN:

1. Ideą grupy jest: wzajemne wsparcie, inspirowanie i informowanie się w zakresie: zagadnień historycznych, przepisów, nowości, szkoleń, webinarów.

2. Członkiem grupy może zostać osoba, która jest nauczycielem historii (czynnym) oraz należący do Klubu Nauczyciela Historii przy MJPwS. Prosimy o niezgłaszanie akcesu i niezapraszanie osób spoza środowiska historyków, niespełniających wymagań członkowskich.

3. Warunkiem przyjęcia do grupy jest odpowiedź na trzy pytania, które będą widoczne po przesłaniu prośby o dołączenie do grupy. Prośby bez odpowiedzi na pytania po miesiącu są automatycznie odrzucane, niezależnie od tego czy osoba sama wysłała prośbę o członkostwo, czy została zaproszona przez członka grupy.

4. Do grupy przyjmowane są tylko prywatne i prawdziwe profile nauczycieli historii. Jeśli ktoś np. z powodów osobistych używa na Facebooku formy skróconej swojego nazwiska, pseudonimu itp., nie ma na profilu swojego zdjęcia, jest proszony o poinformowanie administratorów, a potem innych członków grupy kim jest, aby wszyscy wiedzieli kto się kryje pod daną nazwą. Strony nie będą akceptowane.

5. Zachęcamy do przedstawienia się, napisania kilku słów o sobie, abyśmy lepiej się poznali. Jest do tego przeznaczony specjalny wątek – „Poznajmy się” przypięty w ogłoszeniach grupy.

6. Zwracajmy się do siebie w sposób grzeczny i kulturalny.

7. Dbajmy o język i kulturę wypowiedzi.

8. Nadrzędne wartości: brak przymusu bycia członkiem grupy, apolityczność, szacunek, empatia, akceptacja innych poglądów czy innego stylu życia, dystans do siebie i do życia, prawo do swobodnego wyrażania opinii z zachowaniem w/w zasad, dbałość wszystkich członków grupy o dobrą atmosferę, swobodną, przyjazną, wspierającą i pozytywną.

9. Posty przed publikacją nie są moderowane, jednak przy złamaniu regulaminu, obrażaniu itp., autor posta zostanie wyciszony na 24h (będzie miał możliwość przeglądania treści grupy, ale bez możliwości komentowania istniejących postów i publikowania nowych), w skrajnych przypadkach członek grupy zostanie zablokowany do czasu wyjaśnienia sprawy z administratorami lub poszkodowanymi. Posty bezdyskusyjnie chamskie, obraźliwe będą usuwane natychmiastowo, bez ostrzeżenia. Niedopuszczalne jest stosowanie wulgaryzmów i wyśmiewanie.

10. Dołączenie do grupy oznacza, zapoznanie się z tymi zasadami i ich akceptację.