Rekrutacja na kurs dla przewodników i edukatorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenie na kurs dla przewodników i edukatorów w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W związku z sytuacją epidemiologiczną postanowiliśmy zmienić formułę kursu – w obecnej sytuacji chcielibyśmy zaprosić Państwa na kurs on-line, który będzie realizowany na platformie ZOOM.

W zakres kursu wchodzą spotkania on-line z kuratorami poszczególnych galerii wystawy stałej Muzeum (dla wszystkich kursantów) oraz, w drugim etapie, szkolenie Echocast dotyczące pracy ze zwiedzającym, ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji zabytków (dla osób, które będą współpracować z muzeum na podstawie umów). Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego uczestnik otrzyma dwuletni certyfikat, uprawniający do oprowadzania po Muzeum.

Pierwsza część kursu odbywać się będzie w trybie on-line na platformie Zoom w okresie od 22 kwietnia do 22 czerwca – co tydzień w środę o godzinie 12:00.

Po zakończeniu spotkań online odbędzie się egzamin teoretyczny z wiedzy o wystawie i wiedzy historycznej (zdobywanej we własnym zakresie na podstawie przekazanych wytycznych). Gdy tylko będzie to możliwe, zaprosimy Państwa do zwiedzenia wystawy stałej z kuratorami.

Nabór na kurs jest już zamknięty, zaproszone zostały na niego osoby, które zgłosiły się do nas w marcu i potwierdziły do 16 kwietnia udział w nim.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres email: