Rzeczy(nie)pospolite. Bitwa Legionów Polskich pod Kostiuchnówką – wczoraj i dziś (online)

fragment makiety ukazującej miejsce bitwy pod Kostiuchnówką. Makietę można oglądać na wystawie stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w SulejówkuKiedy: czwartek, 15 kwietnia 2021

Prowadzący: Michał Janik

Miejsce: fanpage Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na Facebooku

Długość trwania: około 60 minut

Wydarzenie niebiletowane

Bitwa pod Kostiuchnówką była największą bitwa stoczoną przez Legiony Polskie podczas pierwszej wojny światowej. Ich postawa spowodowała, że bitwa miała również duże znaczenie polityczne. Nic więc dziwnego, że pamięć o niej kultywowano w czasie Drugiej Rzeczpospolitej. Czy pamięć o bitwie przetrwała do dziś? Jak została pokazana na wystawie stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego?

O tym i nie tylko, opowie Michał Janik, współtwórca wystawy stałej, kurator galerii Komendant.

Zajęcia online sfinansowano ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

logotypy biura programu Niepodległa oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu