Rzeczy(nie)pospolite. Traktat ryski – 100 lat minęło (online)

Kiedy: czwartek, 11 marca 2021

Miejsce: fanpage Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na Facebooku

Długość trwania: około 60 minut

Wydarzenie niebiletowane

Zbliżająca się setna rocznica podpisania traktatu ryskiego to świetna okazja do porozmawiania o tym wydarzeniu. Traktat zawarty w Rydze 18 marca 1921 roku kończył wojnę polsko-bolszewicką i wyznaczał granice państwa polskiego na wschodzie. Jakie były jego szczegółowe postanowienia? Kto uczestniczył w negocjacjach? Jak był oceniany wówczas, a jak jest oceniany dziś? Jakie były alternatywne rozstrzygnięcia, i jaka była szansa ich realizacji?

Zapraszamy na wykład prof. Grzegorza Nowika, zastępcy dyrektora ds. naukowych w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

[Na zdjęciu: Żołnierze KOP-u na granicy polsko-sowieckiej, podczas spotkania z patrolem sowieckim. Źródło: NAC]