Ścieżkami Piłsudskich – spacer po ogrodzie Aleksandry, Józefa, Wandzi i Jagódki

zdjęcia kwiatów i ogrodu Milusina

Data: sobota, 22 maja 2021

Czas oprowadzania: około 60 minut

Każda grupa spotyka się w holu głównym gmachu na poziomie 0 (grupa maksymalnie do 15 osób + przewodnik)

Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, prosimy o uwzględnienie zmiennej aury. [Podstawą do ewentualnego odwołania spaceru będzie pogoda zagrażająca zdrowiu lub życiu uczestników, o czym zdecyduje koordynator spaceru danego dnia.]

Muzealny kompleks składa się z nowoczesnego gmachu, skrywającego wystawę stałą, oraz terenu historycznego, czyli ogrodu z domem rodzinnym Piłsudskich. Między nimi stoi drewniana furtka, której przekroczenie jest niczym podróż w czasie.

Zapraszamy do „puszczy milusińskiej” z odtworzonym warzywnikiem, sadem i pasieką, do ulubionych przez członków rodziny roślin i ławeczki Marszałka. Do miejsca, gdzie najważniejszym bohaterem jest bliska Piłsudskim przyroda otaczająca dworek „Milusin”. Zachęcamy do odwiedzenia sielskiej, rodzinnej przystani w otulinie lasu – może i gościom udzieli się atmosfera dawnego letniska, jakim był Sulejówek? Niby pozostajemy w środku miasta, jednak oferujemy relaksujący spacer na łonie natury z przewodnicką narracją o czasach minionych.

Prawdopodobieństwo czerpania przyjemności z kontaktu z przyrodą jest wysokie, zatem jeśli słabo znosisz śpiew ptaków, szum drzew oraz zapach kwiatów i ziół, nie lubisz podglądać co dzieje się na grządce, to… i tak polecamy! Tutaj historia czeka na każdej ścieżce, a przewodnik przywoła podczas zwiedzania wiele opowieści i anegdot z „ogrodowego” życia rodziny Piłsudskich – zapewne tych mniej znanych, prywatnych, a może i tych rangi państwowej?

kliknij, aby kupić bilet