Spotkanie z Ewą Gauld

Co: spotkanie z Ewą Gauld, współkuratorką wystawy Sulejówek zatrzymany w kadrze. Lata 20. i 30. XX w. w obiektywie Romualda Makarewicza i prawnuczką Romualda Makarewicza
Kiedy: 14 lipca 2024 r. (niedziela)
Godzina: 13:30
Gdzie: Salonik
Bilety: nie, wstęp wolny dla wszystkich chętnych

 

Ewa Gauld ma wiele zainteresowań i pasji, ale od paru lat swój czas wolny poświęca głównie na pracę w prywatnym archiwum fotograficznym. Jego zasoby stanowią także fotografie Sulejówka sprzed stu lat będące autorstwa pradziadka Romualda Makarewicza. Poza rozpoznawaniem uwiecznionych osób i miejsc (także Warszawy, czy Tbilisi), opierając się na wspomnieniach przekazywanych przez rodzinę, dopisuje do zdjęć pradziadka historie-opowiadania. Swoją twórczością i odkryciami dzieli się na Facebooku prowadząc profil Eva Gauld-Historie z Tej Ziemi.

Bez Ewy nie byłoby prezentowanej w naszym Muzeum wystawy czasowej Sulejówek zatrzymany w kadrze. Lata 20. i 30. XX w. w obiektywie Romualda Makarewicza. To ona postarała się, by zdjęcia znane do niedawna jedynie najbliższej rodzinie trafiły do domu. Mieszkając w Kanadzie przeglądała je, skanowała, porządkowała pod względem chronologicznym, a także kontaktowała się z mieszkańcami Sulejówka, by zlokalizować miejsca z fotografii. Dziś mamy wyjątkową okazję, by spotkać się z nią na żywo.

Zapraszamy na opowieść o domowych archiwach, odkrywaniu rodzinnych historii i inspiracji, jaką można czerpać z dawnych fotografii.
Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.