Trzy oblicza Aleksandry – specjalna ścieżka zwiedzania

Kiedy: 3 września 2023 r. (niedziela)
Godzina: 13.45
Gdzie: wystawa stała i dworek „Milusin”
Czas trwania: ok. 120 minut

kliknij, aby kupić bilet

Zapraszamy na około dwugodzinną opowieść o patronce 2023 roku, którą Sejm RP wyróżnił za wybitną działalność niepodległościową i społeczną. Najnowsza ścieżka zwiedzania z przewodnikiem obejmuje wystawę stałą (około 60-75 minut z krótką przerwą) oraz ogród i dworek „Milusin” (około 45 minut), znajdujące się w zalesionej części historycznej kompleksu Muzeum. Dzięki tak przygotowanej ścieżce, odwiedzający mogą zarówno zapoznać się z eksponatami, jak i poczuć atmosferę domu rodzinnego Aleksandry, Józefa, Wandy i Jadwigi Piłsudskich.

Aleksandra ze Szczerbińskich była nie tylko żoną Marszałka i matką jego córek. To także odważna bojowniczka o niepodległość (m.in. brała udział w przygotowaniach akcji pod Bezdanami), niestrudzona działaczka społeczna u boku męża – czołowego polityka, czy wreszcie kustoszka pamięci i pamiątek po Marszałku. Poznajcie co najmniej trzy oblicza Aleksandry – dowiedzcie się jaka była, jakie pokonywała trudności i dlaczego może inspirować kobiety także dziś!


W ramach Roku Aleksandry Piłsudskiej przygotowaliśmy także stronę internetową między innymi z rysem biograficznym, archiwalnymi zdjęciami oraz cyklem artykułów publikowanych raz w miesiącu. Każdy tekst poświęcony jest wybranemu zagadnieniu z życia Aleksandry. Wejdź na stronę: Rok Aleksandry Piłsudskiej – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)