Turniej Debat Parlamentarnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju Debat Parlamentarnych, który odbędzie się 18 listopada 2023 r. w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku!

<<Formularz rejestracyjny (kliknij)>>

Zapraszamy na trzecią edycję jedynego w Polsce turnieju debat historycznych w formacie Brytyjskim Parlamentarnym. Tematy debat będą oscylowały wokół okresu dwudziestolecia międzywojennego, historii gospodarki i ekonomii oraz szeroko rozumianej roli pamięci, autorytetów, nauki historii i roli muzeów historycznych. Znajomość historii będzie więc atutem, ale jednocześnie, zgodnie z założeniami formatu BP, tworzone tezy będą pod względem argumentacji dostępne dla osób niespecjalizujących się ani w tym okresie historycznym, ani w historii w ogóle. Mogą pojawić się tezy z perspektywy teraźniejszej, oraz nietraktujące tylko o Polsce.

Wyjątkowym trofeum dodatkowym, które będzie można zdobyć na naszym turnieju będzie Puchar za Najpiękniejszą Polszczyznę. W trosce o najwyższy poziom sędziowania, w roli przewodniczących panelów sędziowskich wystąpią sędziowie Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych oraz Polskiej Ligi Debat.

Sędziowie główni turnieju: Karol Węglewski, Paweł Miłkowski, Jan Błoński

Weryfikacja historyczna tez: Jan Błoński

Format: Brytyjskie Parlamentarne

Liczba drużyn na turnieju: 16

Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne, organizatorzy zapewniają obiad i przerwy kawowe.

Partnerem projektu jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.