W 60 minut dookoła Piłsudskiego – czy Józef był politykiem? | Cykl: Od-przewodnik

Co: autorski spacer z przewodnikiem
Gdzie: wystawa stała Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935

Kiedy: 28.04 (niedziela)
Godzina: 12:00
Bilety: tak,
kliknij>>

Chcesz w telegraficznym skrócie poznać najważniejsze wydarzenia z życia Józefa Piłsudskiego lub odświeżyć tę wiedzę? A może będziesz u nas po raz pierwszy i nie wiesz, od czego zacząć? Albo nawet już widziałeś naszą wystawę stałą i czujesz, że jeszcze wiele z niej możesz dla siebie wysupłać, ale nie wiesz jak? Mamy na to świetny sposób! Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju sprint przez życie Józefa Piłsudskiego od małego Ziuka po dostojnego Marszałka – nie zabraknie kluczowych dla niego miejsc, postaci, a nawet przedmiotów. Bez zbędnego wchodzenia w szczegóły, bez rozwijania wątków pobocznych, a z konkretami o tym, co przez kolejne lata życia kształtowało bohatera naszej narracyjnej wystawy. Pamiętaj – po oprowadzaniu możesz także samodzielnie wrócić na wystawę stałą, by zgłębić wątki, które szczególnie Cię zaintrygują.

◊ Spotykamy się przy szatni na poziomie 0.
◊ Czas trwania: 60 minut
◊ Nowy cykl zainauguruje Anna Serafin – przewodniczka i edukatorka w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz licencjonowana przewodniczka warszawska. Anna stworzyła spacer na podstawie swoich zainteresowań oraz obserwacji potrzeb i zaciekawienia zwiedzających.
Anna oprowadza od 2010 roku umożliwiając innym poznawanie dawno minionych czasów, w których uważa, że zawsze można odnaleźć coś interesującego dla siebie. Uwielbia niekończące się pytania dzieci i ich wybuchy śmiechu. Oprowadza różne grupy wiekowe i na ten spacer również zaprasza wszystkich zainteresowanych.


Od-przewodnik to zupełnie nowy cykl autorskich spacerów tematycznych, które ułożyli i poprowadzą certyfikowani przewodnicy naszego Muzeum. Są one niezwykłe, ponieważ ich tematyka, czas trwania oraz ścieżka zwiedzania wynikają z indywidualnych pasji i osobistych wyborów przewodników, a zostały zaprojektowane tak, by w niepowtarzalny sposób zaprezentować treści i obiekty dostępne w muzealnym kompleksie. Można wziąć udział w dowolnej liczbie spacerów cyklu – są one tak przygotowane, że udział w poszczególnych nie wymaga partycypacji w poprzednim lub kolejnym oprowadzaniu. Zatem, nawet jeśli już wcześniej odwiedziliście nasze Muzeum to te spacery również są skierowane do Was! Powiew świeżości? Być może, sprawdźcie!

Spacery zostały stworzone w oparciu o metodę interpretacji dziedzictwa wg. certyfikowanego kursu CIG prowadzonego przez Interpret Europe – European Association for Heritage Interpretation w ramach programu Erasmus+. Więcej>>