Wakacyjny plener malarski – warsztaty rodzinne

Kiedy: 28 sierpnia 2022 (niedziela)
Czas trwania: około 3 godziny
Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona)

Lato powoli dobiega końca i już za chwilę będzie można dostrzec pierwsze sygnały nadchodzącej jesieni. Póki co jednak dni są nadal ciepłe i słoneczne. Jesteście ciekawi, jak wygląda ogród o tej porze roku? A może zastanawiacie się, jak uczcić koniec wakacji i poczuć jeszcze sielankowy klimat? Zapraszamy Was na rodzinny plener malarski do milusińskiej puszczy!

W trakcie spotkania wybierzemy się na spacer po ogrodzie, sprawdzimy, jakie kwiaty kwitną i czy w warzywniku dojrzały plony. Przyjrzymy się też architekturze dworku zatopionego w zieleni i poszukamy śladów obecności ptaków i owadów. Następnie korzystając z wiedzy i doświadczenia zaproszonej artystki, uczestnicy będą mogli stworzyć swoje własne dzieła. Dowiedzą się także, czym różnią się poszczególne techniki malarskie, na co warto zwrócić uwagę komponując obraz i jak przygotować się do rozpoczęcia pracy – rozstawić sztalugi, zorganizować paletę, pędzle i inne przydatne narzędzia. Mamy nadzieję, że będzie to twórcze, a jednocześnie relaksujące pożegnanie lata i wakacji.

Dzięki warsztatom rodziny wspólnie przekonają się, że każdy może tworzyć – niezależnie od wieku i umiejętności, a malowanie może stać się okazją do spojrzenia na otaczający nas świat z nieco innej perspektywy. Na plener zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych, którzy chcieliby spędzić z nami niedzielny dzień. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale konieczne jest pobranie darmowego biletu rodzinnego ze strony lub bezpośrednio w kasie (w ramach biletu rodzinnego mogą wejść dwie osoby, w tym minimum jedna osoba dorosła).

Plener odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia, w godzinach 12.00-15.00. Uczestników prosimy o przybycie na miejsce 10 minut przed rozpoczęciem warsztatów. Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum, na poziomie 0. Liczymy na dobrą pogodę, jednak w przypadku deszczu warsztaty w całości lub częściowo przeniesione zostaną do Willi Bzów znajdującej się na terenie Muzeum.

Warsztaty poprowadzą Agata Augustynowicz i Julia Janowska – pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Anna Michniewicz – artystka zaproszona do udziału w projekcie.