Warsztaty fotografii otworkowej | finisaż wystawy „Sulejówek zatrzymany w kadrze”

Co: warsztaty fotografii otworkowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci (wyłącznie z opiekunem)
Kiedy: cześć I. 07.04 (niedziela); część II. 21.04 (niedziela)
Godzina: 15.00 – 18.00
Gdzie: Willa Bzów / Sala Gdynia
Bilety: tak, bezpłatne |
do pobrania >> TUTAJ lub z kas muzealnych
Ważne: drugie ze spotkań jest kontynuacją pierwszego – uczestniczący są proszeni o wzięcie udziału w obu częściach warsztatów. Pobranie jednego biletu uprawnia do uczestniczenia w obu wydarzeniach.

 

Lubisz fotografować lub pozować po drugiej stronie obiektywu? A może najbardziej lubisz oglądać artystyczny efekt tego co inni uchwycą w kadrze lub doceniasz możliwość przeniesienia się w czasie, dzięki retro zdjęciom? Być może intryguje Cię sam proces powstawania fotografii od tej „technicznej” strony? Bez względu na to co najbardziej podoba Ci się w sztuce zwanej „rysowaniem za pomocą światła”, te warsztaty nie mogą Cię ominąć!

Na pożegnanie wystawy „Sulejówek zatrzymany w kadrze. Lata 20. i 30. XX w. w obiektywie Romualda Makarewicza”, zapraszamy na aż dwa połączone warsztaty. Rozpoczniemy od wizyty w Willi Bzów, gdzie zapoznamy się z wystawą i porozmawiamy o kulisach jej powstania, a także o samych zdjęciach R. Makarewicza oraz jego aparacie fotograficznym. Następnie w sali warsztatowej każdy uczestnik zbuduje swój własny aparat otworkowy! Na drugich warsztatach czynnie przejdziemy już do sztuki fotografowania i uczestnicy będą robić zdjęcia własnoręcznie wykonanym aparatem, by potem je oczywiście wspólnie wywołać.

Bezpłatne bilety do pobrania z muzealnych kas lub online. Liczba miejsc ograniczona.