Warsztaty literackie – finisaż wystawy Sąsiedztwo. Spotkanie. Świętowanie. w willi Bzów

Zapraszamy na warsztaty literackie! Inspiracji go tworzenia poszukamy w zdjęciach zebranych w Archiwum Społecznym Sulejówka.

Na zdjęciu czas zatrzymuje się na ułamek sekundy – widzimy ludzi, przyrodę, budynki, możemy rozpoznać emocje, pofantazjować na temat tego, co wydarzyło się zanim fotograf nacisnął spust migawki. Ktoś zrobił zdjęcia, my podczas warsztatów dopiszemy opowieść, wiersz, haiku, wszystko na co pozwoli wyobraźnia.

Warsztaty są otwarte, zapraszamy osoby, które już piszą, myślą o tym, żeby zacząć pisać oraz takie, które z pisaniem nie miały dotychczas nic wspólnego. Podczas warsztatów będzie czas na pisanie i na czytanie.

Warsztaty odbędą się we czwartek 10.09 w godzinach 18.00–20.30. Wstęp wolny. Spotkajmy się przed bocznym wejściem do Muzeum od strony ulicy Paderewskiego.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Gromadka: animator kultury, poeta, dramatopisarz, członek kolektywu Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna. Organizator i prowadzący slamów oraz warsztatów twórczych w Stole Powszechnym. Prowadzi zajęcia z pisania i improwizacji słownych w szkołach, aresztach i ośrodkach kultury. Zaangażowany w Obóz dla Klimatu. Współtwórca Fundacji Strefa WolnoSłowa.

Zobacz także: Sąsiedzkie studio fotograficzne – finisaż wystawy Sąsiedztwo. Spotkanie. Świętowanie. w willi Bzów