Widowisko multimedialne „Iskry Niepodległej”

Kiedy: 1 – 3 maja 2023 r.
Godzina: 11.00 – 18.00

Gdzie: plac Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Wstęp wolny

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych Biuro prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

Co zobaczycie? Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskry Niepodległej.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Projekt Iskry Niepodległej sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN. Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie https://iskryniepodleglej.pl/